Poznaj regiony Polski

WARMIA I MAZURY

Witamy w Krainie Wielkich Jezior! W Miejscu relaksu, naturalnych krajobrazów i cienistych lasów. Dzięki naturalnym walorom przyrodniczym regionu, czystemu środowisku oraz rozbudowanej bazie hotelowo-noclegowej region jest chętnie odwiedzany przez turystów. O atrakcyjności decydują przede wszystkim duże kompleksy leśne, z Puszczą Piską na czele, liczne jeziora, rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe i czyste powietrze – Warmia i Mazury znane są jako Zielone Płuca Polski.

Jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich  jest Giżycko. Znajduje się tutaj 11 portów żeglarskich a miasto nazywane stolicą żeglarstwa w Polsce. Doskonale rozwinięta infrastruktura zapewnia szeroki wybór noclegów i rozrywek. Natomiast w Mrągowie rodziny z dziećmi mogą aktywnie i miło spędzić czas na mini przystani żeglarskiej Ekomarinie z Centrum Edukacji Ekologicznej, czy parku linowym.

Z kolei Warmia to miejsce nie tylko dla miłośników przyrody, ale także historii. Warmińskie lasy skrywają masę fortyfikacji i twierdz w tym najbardziej znany w Polsce Wilczy Szaniec. Pobyt Krzyżaków zaznaczył się pozostałościami Zamków w tym najbardziej znanego w Malborku.

Zapraszamy!

Zobacz najnowsze wpisy
Lidzbark Warmiński – prawdziwa perła Warmii
Lidzbark Warmiński – prawdziwa perła Warmii
Lidzbark Warmiński - prawdziwa perła Warmii Lidzbark Warmiński oferuje wspaniałe walory krajobrazowe, malownicze tereny poprzecinane wijącymi się rzekami, niezanieczyszczone powietrze i bogactwo zabytków. To wszystko tworzy niezwykły klimat, który pozwala…