Poznaj regiony Polski

PODHALE

Podhale to przepiękny region leżący u podnóża Tatr. Bogaty w wyjątkową kulturę i historię. Co sprawia, że warto odwiedzić to miejsce? Przede wszystkim ludzie! Podhalanie zachowali swoją oryginalność, ich gwara jest wyjątkowa i usłyszeć ją możecie na każdym kroku. Folklor podhalański to jest kwintesencją tego regionu.

Co jeszcze może zaoferować nam Podhale? Przede wszystkim góry, w których możemy poczuć swobodę i pooddychać świeżym powietrzem. Gdy zakończymy nasze górskie wędrówki, możemy pójść na spacer po zakopiańskich Krupówkach, odprężyć się na bukowińskich termach, lub poczuć naturę spływając rzeką Dunajec.

Na Podhalu bardzo ważna jest też jego unikatowa architektura. Chcąc zobaczyć najpiękniejsze dzieła architektoniczne regionu, polecamy przemierzyć podhalańskie miasta i miasteczka. Rozpocznijmy naszą wędrówkę w Kościelisku, później ruszmy w drogę do Ludźmierza, zahaczając przy okazji o Poronin. W drodze powrotnej nie możemy ominąć historycznej stolicy Podhala, czyli Nowego Targu!

Zachęceni i gotowi odkryć Podhale?

Wybierz miejsce

Oferta

Spytkowice

Hotel Kompleks Beskid

od 320 PLN / 3 dni

Szczawnica

Hotel Batory

od 390 PLN / 3 dni

Zakopane

Hotel Tatra

od 260 PLN / 3 dni

Zobacz najnowsze wpisy
Szczawnica – pieniński kurort
Szczawnica – pieniński kurort
Szczawnica – pieniński kurort W malowniczej dolinie potoku Grajcarek, który rozdziela Małe Pieniny i Beskid Sądecki, leży Szczawnica. Miejscowość znana jest dzięki swemu wspaniałemu położeniu, łagodnemu klimatowi i nade wszystko…
Zakopiańskie przysmaki
Zakopiańskie przysmaki
Zakopiańskie przysmaki Kuchnia góralska – czego warto spróbować? Dzisiejsza zakopiańska kuchnia ma niewiele wspólnego z tą tradycyjną z tych terenów. Dzisiaj nawet hamburgery przyrządzane są „po góralsku”. Jakie dania zatem…