Poznaj regiony Polski

LUBELSZCZYZNA

Region lubelski, położony we wschodniej Polsce, przy granicy z Ukrainą i Białorusią, zdecydowanie wart jest odkrycia i bliższego poznania. Tym, co przyciąga turystów na wschodnie rubieże Polski są na pewno krajobrazy i przyroda, ale również kulturowe bogactwo regionu.

Lubelskie posiada czyste środowisko naturalne i nieskażoną przyrodę, chronioną w dwóch parkach narodowych i kilkunastu krajobrazowych. Lubelska przyroda to wspaniałe lasy i wzgórza Roztocza oraz mokradła w Poleskim Parku Narodowym, gdzie gniazduje wiele rzadkich gatunków ptactwa. Małopolski Przełom Wisły, Podlaski Przełom Bugu, Polesie, Puszcza Solska czy Lasy Janowskie to znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej, konnej, kajakowej czy rowerowej. Miłośnicy tej ostatniej na pewno skorzystają też z lubelskiego odcinka szlaku Green Velo.

Bogactwu naturalnemu towarzyszy wspaniałe dziedzictwo kulturowe, będące mozaiką wielu tradycji i religii Wschodu i Zachodu. Wśród najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów jest renesansowy Zamość, malowniczy i ukochany przez artystów Kazimierz Dolny, lubelskie Stare Miasto wraz z Zamkiem, park zdrojowy w Nałęczowie czy magnacka rezydencja w Kozłówce.

Lubelszczyzna czeka na Was!

Zobacz najnowsze wpisy
Kazimierz Dolny – 5 rzeczy, które musisz tam zrobić!
Kazimierz Dolny – 5 rzeczy, które musisz tam zrobić!
Kazimierz Dolny – 5 rzeczy, które musisz tam zrobić! Urokliwe, zielone miasteczko na Lubelszczyźnie od lat przyciąga do siebie turystów. To oaza dla sztuki, artystów i romantyków. Zachęca do siebie…