Poznaj regiony Polski

KARPATY

Karpaty to jeden z najciekawszych regionów Polski. Jest to bowiem teren dla każdego. Oczywiście najwięcej osób odwiedza tutejsze miejscowości, aby wędrować po pasmach Beskidów czy Bieszczadów. Ale przecież jest tu również wiele opcji dla nieco bardziej leniwych.

Wspaniałe krajobrazu górskie można podziwiać z licznych tutejszych sanatoriów, można poznawać bogatą kulturę i folklor regionu na festiwalach, w skansenach czy też w „żywych muzeach pod gołym niebem”, jakimi są niektóre góralskie wsie. Można też podziwiać liczne miejscowości na styku kultury Zachodu i Wschodu.

Bowiem już nawet na Sądecczyźnie, nie mówiąc o Beskidzie Niskim i Bieszczadach znajdziemy liczne pamiątki bojkowskie i łemkowskie: cerkwie, dawne cmentarze, pozostałości dawnych wsi czy krzyże. Mówiąc o pograniczu kultur trudno nie wspomnieć o Przemyślu, gdzie świat polski miesza się z ukraińskim niemal na każdym kroku.

Ale Karpaty to również miejsce dla miłośników innych aktywności, niż tylko wędrówki. Żeglarzy zaprasza zalew w Solinie lub mniej znany, ale również piękny – Klimkówka. Narciarzy zjazdowych przyciągają kameralne ośrodki w kilku miejscach Beskidów, z kolei drogi leśne czy polne zapraszają zimą miłośników biegówek.

Wybierz miejsce

Oferta

Kombornia

Dwór Kombornia Hotel&Spa

od 660 PLN / 3 dni

Sandomierz

Hotel Sarmata

od 280 PLN / 3 dni

Korbielów

Hotel Fero Lux

od 1360 PLN / 7 dni

Zobacz najnowsze wpisy
Weekend z Żywcem
Weekend z Żywcem
Weekend z Żywcem Słowo „Żywiec” zostało spopularyzowane dzięki skojarzeniu z piwem, pochodzącym z tamtejszego browaru. Jednakże powinniśmy pamiętać, że jest to przede wszystkim piękne miasto, leżące u stóp Beskidu, które…
Miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić w Sanoku!
Miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić w Sanoku!
Miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić w Sanoku! Sanok jest leżącym w malowniczej dolinie Sanu u podnóża Gór Słonnych i Pogórza Bukowskiego powiatowym miastem w województwie podkarpackim. Królewskie Wolne Miasto Sanok…